Nasze gimnazjum osiąga znakomite wyniki w różnorakich konkursach. Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi osiągnięciami w konkursach naszych uczniów w roku szkolnym 2012/13. Autorami wszystkich podsumowań są Julia Kasprzycka, Matylda Jesień, Tomasz Klemensiewicz oraz Karol Drozdowicz - Nita z klasy Id.
KONKURSY MUZYCZNE |
||||
Lp. |
Data |
Tytuł konkursu |
Cele konkursu |
Efekty |
1. |
27.11.2012r. |
Powiatowy przegląd piosenki karaoke „DOB’ trendy vi award” 2012 |
Wyróżnienie: Natalia Szymska |
|
2. |
23.05.2013r. |
„X przegląd dorobku artystycznego szkół podstawowych i gimnazjów” |
I miejsce: Barbara Gatlik II miejsce: Patrycja Pazdur, zespół wokalno-instrumentalny III miejsce: Beata Kasprzyk, Natalia Szymska |
|
3. |
16. 06. 2013r. |
IV powiatowy festiwal piosenki angielskiej |
II miejsce: Natalia Szymska |
KONKURSY RECYTATORSKIE |
||||
Lp. |
Data |
Tytuł konkursu |
Cele konkursu |
Efekty |
1. |
05.04.2013r. |
„58 ogólnopolski konkurs recytatorski” (eliminacje miejsko-gminne) |
I miejsce: Karol Drozdowicz-Nita II miejsce: Martyna Żywiec III miejsce: Klaudia Król, Oliwia Strzelec Wyróżnienie: Aleksandra Murzyn |
KONKURSY PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ |
||||
Lp. |
Data |
Tytuł konkursu |
Cele konkursu |
Efekty |
1. |
Maj 2013r. |
„Powiatowe zawody pierwszej pomocy” |
Propagowanie wśród młodzieży i dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych umiejętności udzielania pierwszej pomocy oraz odpowiednich zachowań w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia |
II miejsce: Gimnazjum nr I w Myślenicach (Skład: Zuzanna Lemaniak, Magdalena Malczewska, Kinga Szlachetka) |
KONKURSY RÓŻNE |
||||
Lp. |
Data |
Tytuł konkursu |
Cele konkursu |
Efekty |
1. |
12. 11. 2012r. |
X Międzygimnazjalne Zawody Matematyczne |
Popularyzacja wiedzy matematycznej gimnazjalistów oraz sprawdzenie ich poziomu wiedzy i umiejętności przed badaniem kompetencji |
I miejsce: Natalia Ślusarz IV miejsce: Joanna Kurdziel V miejsce: Ewa Hechsman |
2. |
10.12.2012r. |
„Współczesne media – rozrywka czy encyklopedia” |
Poszerzenie wiadomości o współczesnych mediach i ich wpływie na rzeczywistość |
II miejsce: Magdalena Profic |
3. |
Luty 2013r. |
KONKURS LITERACKI „Fantastyczna Biblioteka” |
Kształtowanie i rozwijanie umiejętności pisania opowiadań |
I miejsce: Natalia Ślusarz |
4. |
Luty 2013r. |
„Mistrz ortografii” |
1. Rozbudzanie zainteresowań pięknem naszego języka. 2. Popularyzowanie wśród młodzieży zasad poprawności ortograficznej. 3. Umożliwienie sprawdzenia własnych możliwości. 4. Kształtowanie postaw zdrowej rywalizacji. |
II miejsce: Agnieszka Moryc. |
5. |
2013r. |
Konkurs gazetek szkolnych |
Wyróżnienie – redakcja gazetki kalejdoskop kulturalny (Baran Magdalena, Grzegorz Lis, Dmytrzyk Agata, Kazanecki Szymon) |
|
6. |
2013r. |
Konkurs Poezji o Tematyce Religijnej 2013 |
Wyróżnienie: - Anna Skałka - Klaudia Król - Klaudia Twardosz - Jarosław Mateja - Kinga Szlachetka Podziękowania: - Pani mgr Dorota Święch -Pani mgr Anna Janik |
|
7. |
05.04. 2013r. |
I Ogólnopolski turniej chłopskiej szkoły biznesu, o puchar Burmistrza Andrychowa |
Kształcenie w zakresie: - konkurowania rynkowego - współdziałania biznesowego - zysków i kosztów rachowania - skutecznego targowania |
I miejsce: G1 im. Juliusza Słowackiego Myślenicach |
8. |
11.04.2013r. |
„Chemia i człowiek” |
II miejsce: Bartłomiej Łętocha |
|
9. |
10.05.2013r. |
Konkurs pięknego czytania |
1. Zainteresowanie młodzieży literaturą 2. Pielęgnowanie zamiłowań pięknego czytania 3. Propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. |
II miejsce: Natalia Szymska III miejsce: Oliwia strzelec |
10. |
14.05.2013r. |
XXII finał miejsko-gminnego i XI powiatowego turnieju wiedzy o Ziemi Myślenickiej i Małopolsce. |
1.Poznanie „Małej ojczyzny” i okolic 2.Kształtowanie postaw patriotycznych |
Wyróżnienia: -Katarzyna Cież - Dominika Hołuj - Paulina Mitana |
11. |
29.05.2013r. |
Powiatowy konkurs wiedzy o Francji |
I miejsce: Agata Dmytrzyk |
|
12. |
14.06.2013r. |
„Bliżej Świata” |
1.Rozwijanie znajomości języka niemieckiego |
II miejsce: Gimnazjum nr I w Myślenicach w kat. Gimnazjów - język niemiecki. |
Gratulujemy!