Oddziały Gimnazjalne

Szkoły Podstawowej

nr 2 im. Bohaterów Westerplatte

w Myślenicach

Dyrektor szkoły informuje, ze istnieje możliwość uczestniczenia 10 uczniów w obozie w Janowie Lubelskim. Szczegółowe informacje poniżej. Zapisy u dyrektora Gimnazjum Tadeusza Jarząbka.

Kryteria doboru to aktywność w zdobywaniu wiedzy historycznej i predyspozycje sportowe oraz nie najlepsza sytuacja materialna rodziców (to ostatnie kryterium nie jest konieczne, ale ważne, żeby wziąć je pod uwagę).

Poniżej podstawowe dane o obozie:

Organizator

Fundacja im. Cichociemnych Spadochroniarzy

www.fundacjacichociemnych.pl

Termin

15.07.2017 - 25.07.2017 r.(11 dni)

26.07.2017 - 05.08.2017 r.(11 dni)

Miejsce

JANÓW LUBELSKI


Janów Lubelski położony jest na skraju jednego z największych kompleksów leśnych w Polsce w otulinie Parku Krajobrazowego „Lasy Janowskie”.

Ośrodek wypoczynkowy na wyspie Parku Rekreacji „Zoom Natury” położony jest 2 km od Janowa Lubelskiego na wyspie Zalewu Janowskiego w otoczeniu Parku Krajobrazowego Lasów Janowskich na skraju Niziny Sandomierskiej i Roztocza. To położenie zapewnia unikalny mikroklimat, który sprawia, że wypoczynek jest prawdziwą radością.

Adres do korespondencji ośrodka: OŚRODEK WYPOCZYNKOWY NA WYSPIE, 23-300 Janów Lubelski, ul. Turystyczna 10, tel. 784529688


PROGRAM OBOZU:

W programie letniego wypoczynku znajdą się zajęcia sportowe oraz edukacyjne, ale nadrzędnym jego celem jest integracja i czynny wypoczynek dzieci i młodzieży w ośrodku wypoczynkowym z doskonałą infrastrukturą rekreacyjno-sportową, nabywanie lub kontynuowanie umiejętności, zainteresowań i pasji, a przede wszystkim przybliżenie dzieciom i młodzieży historii Cichociemnych Spadochroniarzy Armii Krajowej.

Sąsiedztwo lasu, wody, przyrody to naturalne walory do wspaniałego wypoczynku dla każdego człowieka. Pragniemy również ten wypoczynek uatrakcyjnić zajęciami z zakresu surwiwalu, samoobrony oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W programie obozu znajdą się m.in.: zajęcia w parku linowym, olimpiada sportowa, zajęcia na strzelnicy, przeprawa terenowo-bagienna, Park Wodny w Janowie Lubelskim, wycieczka na Porytowe Wzgórza, wycieczki rowerowe, ognisko z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki, gry i zabawy rekreacyjno-sportowe, zajęcia terenowe, konkursy, kąpiele w jeziorze, korzystanie ze sprzętu pływającego (rowerki wodne, kajaki).

Podczas obozu, jeżeli pozwoli na to jego stan zdrowia, obecny będzie Cichociemny – kpt. Aleksander Tarnawski.


Na terenie ośrodka:

  • świetlica wyposażona w sprzęt audio-video, sala treningowa,
  • stołówka,
  • boiska do piłki koszykowej, nożnej, siatkowej, siatkówki plażowej,
  • wypożyczalnia sprzętu wodnego (rowery wodne, kajaki),
  • wypożyczalnia rowerów,
  • zaciszne i urokliwe miejsce na ogniskai grilla,
  • punkt sanitarny - pielęgniarka,

W pobliżu:

  • nowoczesny park linowy, ścieżka zdrowia,
  • strzeżone kąpieliska,

Smacznie jemy: 4 posiłki dziennie w stołówce ośrodka: śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja.


Zakwaterowanie: pawilony mieszkaniowe (kolonijne), pokoje 2,3 os. typu studio z pełnym węzłem sanitarnym.


Zapewniamy: zakwaterowanie i wyżywienie, realizację programu, ubezpieczenie NNW, korzystanie z sal dyskotekowo-tanecznych, świetlic oraz boisk sportowych i kąpieliska, wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną, medyczną, instruktorską i ratowników WOPR. Zajęcia rekreacyjno-sportowe, wysokościowe odbywają się pod nadzorem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej.


Przyjazd na obóz oraz powrót z obozu - we własnym zakresie.

15.07 – przyjazd dzieci w godzinach 12:00-14:00, obiad, zakwaterowanie

25.07 – odbiór dzieci w godzinach 10:00 - 11:00

26.07 – przyjazd dzieci w godzinach 12:00-14:00, obiad, zakwaterowanie

05.08 – odbiór dzieci w godzinach 10:00 - 11:00


Dodatkowe informacje:

Na obóz obowiązkowo należy zabrać: strój sportowy, ubrania i obuwie, które może ulec zamoczeniu i silnemu zabrudzeniu podczas zajęć terenowych w lesie (przeprawa bagienna), podpisaną kopertę/saszetkę/portfelik na depozyt, mały plecak, ciepły sweter lub polar, kurtkę przeciwdeszczową, pełne obuwie oraz sandały lub klapki, 2 ręczniki (do kąpieli oraz na plażę), letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, preparat na komary

Dziecku można przygotować apteczkę osobistą (np. witamina C, rutinoscorbin, wapno, bandaż). podpisane apteczki i depozyty można oddać kierownikowi wypoczynku lub wychowawcy

Dzieci alergiczne, astmatyczne używające leków wziewnych powinny zabrać ze sobą dwa inhalatory i przy przyjeździe jeden oddać opiekunowi.

W przypadku zażywania przez dzieci leków regularnie prosimy o załączenie dokładnej informacji (o częstotliwości i dawkowaniu leków) do karty kolonijnej i apteczki osobistej dziecka – podpisaną apteczkę oddajemy kierownikowi kolonii lub wychowawcom

Telefony komórkowe dezorganizują zajęcia. Do dzieci prosimy dzwonić wyłącznie w czasie przerw między zajęciami w godzinach: 8.30-9.30, 14.00-15.00. 18.30-19-30. Nie zalecamy dawać telefonów dzieciom najmłodszym – telefon do kierownika kolonii i wychowawcy grupy najmłodszych dzieci udostępnimy po przyjeździe do Ośrodka.


Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za zaginione urządzenia elektroniczne, pieniądze itp. Uczestnik może w trakcie swojego pobytu na koloniach oddać wychowawcy lub kierownikowi do depozytu np.: telefon komórkowy, zegarek, pieniądze itp. 

UWAGA! Dziecko z obozu może odebrać tylko rodzic/opiekun prawny lub osoba upoważniona i potwierdzona przez szkołę!


Szkoła Podstawowa nr 2 z oddziałami gimnazjalnymi w Myślenicach

ul. J. Sobieskiego 1
32 - 400 Myślenice
woj. małoposkie
tel. (12) 272 13 38
fax (12) 272 13 38

e-mail:  

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

JSN Teki template designed by JoomlaShine.com